S dohodou nebo bez dohody?Deal or no deal?


Bez ohledu na to, jaký máte na Brexit názor, Vaše podnikání jím bude velmi pravděpodobně ovlivněno. A pokud dovážíte z EU nebo mimo ni, je velmi nejisté, že půjde o „business jako obvykle“ bez jakýchkoliv změn.


S dohodou nebo bez dohody, za méně než 79 dní nebude bezcelní obchod mezi UK a EU existovat. Když k tomu přidáme následek COVID-19 situace na přepravu z dálného východu a nedostatek řidičů nákladní dopravy, vše může začít vypadat poněkud pesimisticky.


V Edenu, jako podniku vyrábějícímu ve Velké Británii i v kontinentální Evropě, však zůstáváme pozitivní, protože víme, že můžeme i nadále poskytovat produkty a služby všem našim zákazníkům na obou trzích, ať už Brexit přinese cokoliv.


Jako součást mezinárodní organizace navíc máme široký dosah, jsme proto schopni čelit výzvám, s nimiž se globální zásobování setkává.


Posouzení rizik Brexitu

Podle některých odhadů pouze 38 % britských podniků dokončilo některé z těchto hodnocení. Je pravda, že stále existuje mnoho neznámých, ale nejvíce pomáhá koncentrovat svou mysl a určit si směr, kterým by se mělo soustřeďovat vaše úsilí. Tím naším směrem je neustále se zlepšovat a soustředit se na to, jak se k jednotlivým problémům postavit a co jsme schopni se z nich naučit.


Online nástroje pro Brexit

Několik z nich jsme vyzkoušeli a mnohé vypadají jako prostá záminka pro získání vaší e-mailové adresy. Nejvěrohodnější najdete na https://www.gov.uk/transition - vládní iniciativa Check, Change, Go s dotazníkem, který pomáhá podnikům se na Brexit připravit. Můžete si někdy připadat až zahlceni množstvím informací a odkazů na dokumenty, ale jazyk je jasný a přesný. Pomáhá také to, že informace jsou neustále aktualizovány.


Přepravní agenti

Možná váš nový nejlepší přítel? Spolupracovali jsme s mnoha předními agenty, kteří mohou být užitečným zdrojem informací poskytujícím pravidelné aktualizace a rady. Nebuďte překvapeni, když uvidíte fráze jako „bezprecedentní provozní problémy“, už teď je jasné, že mezinárodní obchod bude ještě náročnější. Náš názor je, že všechny informace jsou dobré a je lepší být předem varován a včas se připravit. Zjistili jsme, že je užitečné plánovat dopředu a pochopit, kde mohou být úzká místa Brexitu a jak se jim co

Možná se z Kentu v lednu stane velké parkoviště, možná také ne. Ať tak či onak, existují kroky, které k udržení kontinuity dodávek můžete udělat už teď. A v tom vám rádi pomůžeme, jak jen budeme moci.

Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás.


Přejeme všem našim zákazníkům vše dobré v těchto nejistých dobách a jsme odhodlání soustředit se na pozitivní budoucnost.